wtorek, 2 stycznia 2018

Zapowiedzi wydawnicze: Styczeń


Nowy miesiąc to nowe zapowiedzi wydawnicze! W grudniu nie pojawiło się nic ciekawego, więc odpuściłam taki post. W styczniu jednak wydawnictwa przygotowały dla nas mnóstwo rewelacyjnych tytułów i myślę, że nawet najbardziej wymagający czytelnik znajdzie coś dla siebie. Wybrałam te najciekawsze moim zdaniem książki, które są warte uwagi. Nie przedłużając, zapraszam!

Tytuł: Zieleń szmaragdu

Tytuł oryginału: Smaragdgrün. Liebe geht durch alle Zeiten
Autor: Kerstin Gier
Seria/cykl: Trylogia czasu (tom 3)
Data premiery: 01.2018
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 456


Gwen i Gideon muszą po raz kolejny połączyć siły, żeby przeciwstawić się złowrogiemu hrabiemu de Saint Germain, który chce wykorzystać ich dar do własnych celów. W niebezpiecznej grze wydarzenia z przeszłości splatają się z teraźniejszością, zasadzki czyhają na każdym kroku (i w każdym czasie), a na jaw wychodzą kolejne tajemnice… Gwen musi zmierzyć się ze wszystkimi przeciwnościami i jeszcze raz zawalczyć o prawdę i miłość, a także ocalić życie swoje i bliskich.  


Tytuł: Kurtyka. Sztuka wolności 
Tytuł oryginału: Art of Freedom. The Life and Climbs of Voytek Kurtyka
Autor: Bernadette McDonald
Seria/cykl: -
Data premiery: 30.01.2018
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 

"Kurtyka. Sztuka wolności" - pierwsza biografia Wojtka Kurtyki, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, którego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku. Partnerami wspinaczkowymi Kurtyki były alpejskie legendy swoich czasów: polski himalaista Jerzy Kukuczka, szwajcarski przewodnik górski Erhard Loretan czy brytyjski alpinista Alex MacIntyre. 
To głęboko poruszająca opowieść o wybitnym, ale i skomplikowanym indywidualiście, który konsekwentnie przez całe życie unikał rozgłosu. Aż do teraz. Do pracy nad biografią namówiła go Bernadette McDonald ceniona kanadyjska autorka książek o tematyce górskiej, która ma na swoim koncie takie bestsellery, jak „Tomaž Humar” (2008), „Ucieczka na szczyt” (2011), „Alpejscy wojownicy” (2015), tłumaczone na wiele języków i często nagradzane. 
Kurtyka - sztuka wolności swoją światową premierę miała w sierpniu 2017 i już odbiła się szerokim echem - została nagrodzona w prestiżowym międzynarodowym konkursie literatury górskiej Banff Mountain Book 2017 w kategorii Non Fiction oraz National Outdoor Book Awards 2017 w kategorii Historia/Biografia. Ta pozycja spodoba się zarówno miłośnikom wspinaczki, jak i wszystkim czytelnikom, którzy marzą o górskich krajobrazach i pragną dotknąć nieba.


Tytuł: Ojciec Chrzestny
Tytuł oryginału: The Godfather
Autor: Mario Puzo
Seria/cykl: Ojciec Chrzestny (tom 1)
Data premiery: 02.01.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 480

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.
Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?


Tytuł: Sycylijczyk
Tytuł oryginału: The Sicilian (tom 2)
Autor: Mario Puzo
Seria/cykl: Ojciec Chrzestny
Data premiery: 02.01.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 464

Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat sycylijskiej prowincji, świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią. Po dwuletnim pobycie na Sycylii syn Vita Corleone, Michael, ma powrócić do domu. Ojciec Chrzestny zleca mu ważną misję: ma zabrać do Ameryki Salvatore Guiliana, uwielbianego przez wszystkich legendarnego sycylijskiego banitę, który od kilku lat na czele swojej bandy broni uciskanych ziomków przed wszechwładzą miejscowych bogaczy i przywódców mafijnych.


Tytuł: Ostatni Don
Tytuł oryginału: The Last Don
Autor: Mario Puzo
Seria/cykl: -
Data premiery: 02.01.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 512

Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności.
Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o zalegalizowaniu swojej działalności. Chce, by jego krewni stali się uczciwymi obywatelami. Wkrótce jednak musi spojrzeć prawdzie w oczy – krwawe wydarzenia z przeszłości odcisnęły na członkach rodu zbyt silne piętno. O powrocie do „normalności” nie może być mowy.


Tytuł: W domu
Tytuł oryginału: Home
Autor: Harlan Coben
Seria/cykl: Myron Bolitar (tom 11)
Data premiery: 17.01.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje?


Tytuł: Annapurna
Tytuł oryginału: Annapurna. Premier 8000
Autor: Maurice Herzog
Seria/cykl: -
Data premiery: 17.01.2018
Wydawnictwo: Marginesy

Liczba stron: 304

Annapurna to pierwszy w historii zdobyty ośmiotysięcznik. Dokonali tego Maurice Herzog oraz Louis Lachenal 3 czerwca 1950 roku, w dodatku bez szczegółowych map i bez butli tlenowych. I zanim ktokolwiek zdołał wspiąć się tam ponownie, musiało minąć dwadzieścia lat. Był to moment przełomowy w historii alpinizmu, który na nowo zdefiniował granice ludzkich możliwości.
Francuska wyprawa borykała się z wieloma problemami: kapryśną pogodą, przenikliwym mrozem, ostrym słońcem wywołującym ślepotę, brakiem tlenu i lawinami. A przede wszystkim z górą, z którą nie ma żartów.

Annapurna to kultowa lektura dla wszystkich wielbicieli wspinaczki. Ale również – zdaniem czytelników – jedna z najlepszych książek o wyprawach w wysokie góry, o przezwyciężaniu słabości i odnajdywaniu piękna w najbardziej nawet ekstremalnych doświadczeniach.


Tytuł: Ostatni list od kochanka
Tytuł oryginału: The Last Letter from Your Lover
Autor: Jojo Moyes
Seria/cykl: -
Data premiery: 08.01.2018
Wydawnictwo: Znak Literanova

Liczba stron: 512

Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i wyjątkowe, fascynują Ellie na tyle, że postanawia poznać historię zakazanego związku i odkryć tajemnicę jego dramatycznego końca. Czy historia miłosnego skandalu z przeszłości może zupełnie odmienić życie samej Ellie i jej relację z żonatym mężczyzną?
To inspirująca historia o tym, że warto znaleźć odwagę do podjęcia decyzji, która pozwoli zyskać to, co w życiu najcenniejsze. Nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór konwenansom.
Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie.
"Ostatni list od kochanka" to jedna z najpiękniejszych powieści Jojo Moyes. Autorka podbiła serca milionów czytelników bestsellerowymi "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś" oraz "Dziewczyną, którą kochałeś".
Tytuł: Pięć lat kacetu
Tytuł oryginału: -
Autor: Stanisław Grzesiuk
Seria/cykl: -
Data premiery: 18.01.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 552

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury.
Wspomnienia z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen.
Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem, szczerością i bezpośredniością portretuje nazistowską machinę pracy i śmierci. I próbuje opowiedzieć o cenie człowieczeństwa w miejscu, które z niego odzierało.
W maju 1958 roku książka trafiła do księgarń i natychmiast zniknęła z półek. W bibliotekach czekało się w kolejce nawet rok. Czytelnicy pisali do autora z prośbą o interwencję. O książce dyskutowali szeroko byli więźniowie, a Grzesiukowi wytoczono proces o zniesławienie, który zakończył się ugodą.
Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono wszystkie fragmenty usunięte przez cenzurę i wydawcę przy pierwszej publikacji.
Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji oraz wypowiedzi samego autora o książce.


Tytuł: Nieodnaleziona
Tytuł oryginału: -
Autor: Remigiusz Mróz
Seria/cykl: -
Data premiery: 31.01.2018
Wydawnictwo: Filia

Liczba stron: 400

Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.
Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.
Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.
Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?
Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego...
Ja czekam na książki z tematyki górskiej, "Ojca Chrzestnego", "Nieodnalezioną" oraz "Zieleń szmaragdu".

A Wy macie zamiar przeczytać coś z powyższych książek? A może czekacie na zupełnie inne tytuły? Dajcie znać!


52 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie czytałam książek z tej serii Cobena, więc boję się, że nie zrozumiałabym o co chodzi :/

   Usuń
 2. Z Twojej listy to tylko na "Zieleń szmaragdu" i "Ostatni list od kochanka" jednak najbardziej czekam na "Złe serce" od wydawnictwa Otwartego 😊
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam, że "Złe serce" jest najlepszą częścią :D
   Może kiedyś się skuszę i przeczytam tę i poprzednie :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Najbardziej czekam na "W domu" Cobena i na brakujący w Twojej liście "Pocałunek stali" Deavera z cyklu o Lincolnie Rhymie. Z Twojej listy chciałbym jeszcze sięgnąć po "Pięć lat kacetu".
  Życzę dobrego stycznia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pięć lat kacenu" wydaje się być świetną lekturą i może też się skuszę na tę książkę ;)
   Wzajemnie! Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Z miłą chęcią przeczytałabym ponownie książki pani Gier w tym wydaniu. ;D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest śliczne! I pięknie się prezentuje na półce *.*
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Z niecierpliwością oczekuję na Cobena i Grzesiuka i zżera mnie ciekawość co zaserwują nam autorzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Te biografie brzmią ciekawie, aż się chyba skuszę :D Od tego roku coś ciągnie mnie do gór więc lektura idealna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze polecam biografie Wandy Rutkiewicz i Jurka Kukuczki :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Annapurna chyba wydaje się najciekawsza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaintrygowała mnie książka "W domu". Bardzo interesują mnie takie historie.

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Styczeń zapowiada się naprawdę ciekawie :)
  Pozdrawiam, Tiggerss
  https://tiggerssreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nie widze nic dla siebie :( ale może luty będzie lepszy :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widziałam na stronach wydawnictw, luty również będzie obfitował w świetne premiery :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Chętnie sięgnęłabym po którąś z powieści Mario Puzo, a tak poza twoim zestawieniem to jeszcze "Ziemia przeklęta" i "13 minut". I mam nadzieję, że kiedyś będę mogła sobie kupić "Trylogię czasu" w tej pięknej nowej wersji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tych książkach nie słyszałam, ale chętnie sprawdzę o czym są :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Już kiedyś udało mi się przeczytać "Zieleń szmaragdu" i teraz czekam, aż będą wszystkie trzy części w nowych okładkach, żeby je mieć od razu wszystkie na półce. Za to najbardziej mam ochotę przeczytać książkę od Jojo Moyes, która rozkochała mnie w sobie swoimi poprzednimi książami. :*
  Pozdrawiam, Hayles z Our books. Our love

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jojo jeszcze nie czytałam, ale skoro piszesz, że Cię rozkochała w sobie to muszę sięgnąć :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Z tych książek interesuje mnie tylko najnowsza Cobena, którego po prostu uwielbiam i jak większość Moyes. Jestem ciekawa, co tym razem wymyśliła :)

  lustrzana nadzieja

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie w styczniu interesuje drugi tom "Outliersów" oraz "Okrutna pieśń".

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe :) zAmietzam więcej czytać wiec post mi się przyda :)
  ONLY DREAMS

  OdpowiedzUsuń
 16. 'Ostatni list od kochanka' mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zastanawiam się teraz jak to możliwe, że nie czytałam jeszcze "Ojca chrzestnego" :D A Jojo Moyes czytałam raz, jej "Zanim się pojawiłeś" i książka bardzo mi się podobała. Nie wiem jednak czemu do tej pory nie sięgnęłam po inne jej książki. Tyle ciekawych kusi, że trudno zrealizować wszystkie czytelnicze pragnienia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie czytałam "Ojca chrzestnego" ale ciii... :D Moyes nie znam, ale może kiedyś :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 18. Czytam właśnie "Pięć lat kacetu" (po raz kolejny) i nadal jestem zachwycona tą książką :) I chciałabym poznać w końcu "Ojca chrzestnego" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! To skoro jest fajna, to z chęcią po nią sięgnę :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 19. Kilka Twoich typów pokrywa się z moimi ;) To będzie dobry miesiąc!

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Te książki z tematyki górskiej muszą być super! Jeszcze "Nieodnaleziona" i "Pięć lat kacetu" brzmią bardzo ciekawie. :) Będę ich w tym roku pilnie poszukiwać w swojej bibliotece. ;) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biografię Kurtyki będę miała przyjemność zrecenzować, więc jestem niesamowicie zadowolona :D
   "Nieodnalezioną" mam w planach kupić, a "Pięć lat kacetu" być może znajdę też w swojej bibliotece :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 21. Ja czekam na kilka tytułów:
  - "Koniec i początek" M. Kalickiej,
  - "48 tygodni" M. Kordel,
  - "Stało się" M. Kuydowicz,
  - "13 minut" S.Pinborough

  Choć i po książkę o Kurtyce i Annapurnie chętnie sięgnę.
  Pozdrawiam,
  Dorota Szajkowska

  http://www.recenzjezpazurem.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałam o tych książkach, ale sprawdzę. Może mnie zainteresują ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Już Kalicką skończyłam. Na blogu pojawi się recenzja - mam nadzieję pojutrze :)

   Zapraszam do lektury :)

   http://www.recenzjezpazurem.pl/

   Usuń
 22. Chciałabym w tym roku nadrobic zaległości w poznaniu autorów, powszechnie podziwianych. Z Twojej listy "wołają" do mnie S.Grzesiuk i J.Moyes. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pozostaje więc nic innego, jak sięgnięcie po te tytuły :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 23. Nie mogę się doczekać nowej książki Jojo Moyes. Jej książki bardzo przypadły mi do gustu.

  Obserwuję.

  Pozdrawiam.
  Kasia z Miss Katherine's Blog

  OdpowiedzUsuń
 24. Szkoda, że nie ma już dostępnego starego wygania Trylogii Czasu. Jakoś nie za bardzo mi ono pasuje, trochę za bardzo cukierkowate, jak dla mnie, jednak najważniejsza jest treść, a jest świetna (jednak filmy to oni zniszczyli w równym stopniu co Percy'ego jak nie gorzej). Ostatnio wszystko wznawiają, także już tylko się modlę o wznowienie Klątwy Tygrysa i będzie miodzio.
  Pozdrawiam ;)
  https://czytelniczka-z-k.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi podoba się właśnie to nowe wydanie :D Stare było według mnie zbyt poważne, a to przecież trylogia dla młodszej młodzieży ;) Masz jednak racje, najważniejsza jest treść :D Filmu nie oglądałam, ale lubię piosenkę z niego pt. "Faster" :)
   Pozdrawiam!

   Usuń