środa, 1 listopada 2017

Zapowiedzi wydawnicze: Listopad

Październik dobiegł końca, a przecież niedawno pisałam o wrześniowych zapowiedziach... A może to już było dawno temu? Czas tak szybko leci, że lada moment będziemy mieć święta. Jak zwykle wydawnictwa przygotowały dla nas niezwykle rewelacyjne książki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W listopadową pogodę wszyscy czytelnicy powinni być zaopatrzeni w stos powieści do przeczytania i zapas ulubionego gorącego napoju. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam otulić się ciepłym kocem, pić gorącą gorzką herbatę z cytryną i czytać interesującą książkę. Na szczęście w listopadzie będzie takich wiele!
Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (wydanie ilustrowane) 
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts and Where to Find Them 
Autor: J.K. Rowling 
Ilustracje: Olivia Lomenech Gill 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 07.11.2017 
Wydawnictwo: Media Rodzina 
Liczba stron: 138 
  
Zachwycające wydanie leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandera ilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu różnych technik zilustrowane zostało każde fantastyczne stworzenie, od akromantuli po yeti. Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń. Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii. 
  
Tytuł: Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej 
Tytuł oryginału: - 
Autor: Anna Kamińska 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 09.11.2017 
Wydawnictwo: Literackie 
Liczba stron: 282 


Nowa książka Anny Kamińskiej, autorki hitowych wspomnień o Simonie Kossak oraz Wandzie Rutkiewicz. „Puszcza ginie!” – alarmował w 1922 roku młody reporter Józef Mackiewicz, obserwując niszczycielską działalność kornika i masowy wyrąb lasu. Niemal pięćdziesiąt lat później w Puszczy Białowieskiej pojawiła się Simona Kossak, córka słynnego malarza, która pragnąc wolności, osiadła w pobliskiej leśniczówce. Na początku XXI wieku śladami ostatniej Kossakówny do Białowieży zawitała z kolei młoda pisarka, Anna Kamińska. Wszyscy oni byli „nawołocz”, co w języku miejscowych oznacza przybysza, który dotarł z daleka. Każde z nich trafiło do Białowieży z innych powodów. Połączyła ich miłość do tego niezwykłego miejsca i ludzi – tych, których jeszcze dziś można spotkać na ulicach oraz tych, których legenda wciąż żyje wśród białowieżan. Wielopokoleniowe rodzinne wspomnienia, dwie wojny światowe, historie udokumentowane w kronikach kryminalnych, pijackie majaki, w których zaciera się granica między trudną rzeczywistością a niemniej ciężkim snem.  Pasjonująca biografia Białowieży, ukazująca ludzką twarz najgłośniejszego lasu Europy. źródło: strona wydawnictwa Tytuł: Kronika zamordowanego świata. Żydzi w Krakowie w czasie okupacji niemieckiej. 
Tytuł oryginału: - 
Autor: Katarzyna Zimmerer 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 16.11.2017 
Wydawnictwo: Literackie 
Liczba stron: 680 


Kronika życia społeczności żydowskiej w Krakowie w latach 1939–1945. Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia, zapisane rozmowy po latach, prasa, dokumenty, archiwalne fotografie i… nasza pamięć – to wszystko, co pozostało ze świata, który zamordowano. 
"Fotografię wykorzystaną na okładce książki zrobił kpt. Otto Kluge z 986 Batalionu Transportowo-Konwojowego, który stacjonował w Krakowie od czerwca do września 1942. Dziewczynka w jasnej sukience w kwiatki, uczesana w warkoczyki idzie w kierunku młodszej koleżanki. Przy pompie siedzi chłopiec w białej koszuli i spodniach na szelkach. Nad pompą nieczytelna tablica. Obok tablicy furmanka wyładowana pakunkami. W tle okazała brama z napisem literami hebrajskimi i Gwiazdą Dawida. Za bramą słup ogłoszeniowy, drzewa i prawie pusta ulica. Cisza i spokój. 
A przecież w dniach od 1 do 8 czerwca 1942 z „żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej” w Krakowie deportowano około 5000 Żydów do komór gazowych obozu zagłady w Bełżcu. Czy niemiecki kapitan, fotografując dzieci, wiedział o tym? Czy bawiące się na Rynku Podgórskim dzieci zdawały sobie sprawę z tego, co działo się za bramą getta? Nie wiem." 

źródło: strona wydawnictwaTytuł: Marilyn na Manhattanie 
Tytuł oryginału: Marylin in Manhattan: Her Year of Joy 
Autor: Elizabeth Winder 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 23.11.2017 
Wydawnictwo: Literackie 
Liczba stron:  


Niezwykła biografia opisująca najlepszy rok w życiu boskiej MM. Fascynujące uzupełnienie obrazu inteligentnej, wrażliwej kobiety, który znamy z opublikowanych sześć lat temu sensacyjnych Fragmentów, zbierających intymne zapiski jednej z największych gwiazd Hollywood. Autorka ukazuje Marilyn Monroe przez pryzmat roku spędzonego w Nowym Jorku, gdzie aktorka uciekła w listopadzie 1954 roku, zostawiając daleko za sobą szaleństwa Hollywood i małżeństwo, które okazało się katastrofą. Zapierający dech w piersiach Manhattan pozwala Marilyn na zachowanie anonimowości, za którą tak tęskniła. Może biegać po Central Parku, wychodzić do klubów, godzinami oglądać obrazy w Metropolitan Museum of Art, spotykać się ze znajomymi. To tutaj głupiutka Sugar z Pół żartem, pół serio pokazuje swoje nowe ja – poznaje Trumana Capote, zaczyna romansować z przyszłym mężem, Arthurem Millerem, poszerza grono przyjaciół i postanawia zrobić porządek ze swoją karierą, zrywając kontrakt z Fox Studios i zakładając własną wytwórnię. Dla Marilyn to rok wolności, inspiracji, nowych wrażeń, szczęścia. Dla czytelników – jedyna w swoim rodzaju okazja, by przemierzyć ulice Nowego Jorku w towarzystwie boskiej MM! 

źródło: strona wydawnictwaTytuł: Warkocz 
Tytuł oryginału: La tresse 
Autor: Laetitia Colombani 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 09.11.2017 
Wydawnictwo:Literackie 
Liczba stron: 208 


Trzy kobiety, trzy biografie, trzy kontynenty, to samo pragnienie wolności. 
Indie. Smita jest Niedotykalną. Marzy, by jej córka miała inne, lepsze życie. By, jak inne dzieci, chodziła do szkoły. Sycylia. Giulia pracuje w zakładzie ojca. Gdy ten ulega tragicznemu wypadkowi, odkrywa, że rodzinnej firmie grozi bankructwo. Kanada. Sara, renomowana prawniczka, ma objąć kierownictwo w najlepszej w Montrealu kancelarii. Dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Połączone w niezwykle intymny sposób, lecz nieświadome tej więzi, Smita, Giulia i Sara sprzeciwiają się losowi. Postanawiają walczyć o siebie i swoich bliskich. Głęboko ludzkie, poruszające historie trzech kobiet splatają się w warkocz nadziei i solidarności. 
Fenomen wydawniczy! Numer 1 na liście bestsellerów Amazon.fr. Debiutancka powieść Laetitii Colombani wywołała wielkie poruszenie, jeszcze zanim się ukazała. Była sensacją Targów Książki w Londynie: 27 krajów nabyło prawa do tłumaczenia. W samej Francji sprzedano ponad 200 000 egz. W bliskiej perspektywie ekranizacja książki. 

źródło: strona wydawnictwa
Tytuł: Ciemna strona 
Tytuł oryginału: Mud Vein 
Autor: Tarryn Fisher 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 08.11.2017 
Wydawnictwo: SQN 
Liczba stron: 320 


Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu. W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards budzi się uwięziona w obcym domu. Została porwana, ale nie wie przez kogo ani dlaczego. Szybko staje się jasne, że jeśli chce odzyskać wolność, powinna dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości i odczytać pozostawione jej wskazówki. Jednak przeszłość skrywa mroczne tajemnice...Kobieta uświadamia sobie, że to gra. Wyrafinowana i niebezpieczna. I że tylko prawda może przynieść wyzwolenie. A jaka jest twoja ciemna strona? 

źródło: strona wydawnictwaTytuł: Pudełko z guzikami Gwendy 
Tytuł oryginału: Gwendy's Button Box 
Autor: Stephen King, Richard Chizmar 
Seria/cykl: - 
Data premiery: 22.11.2017 
Wydawnictwo: Albatros 
Liczba stron: 176 


Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy. 
Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy… 

źródło: strona wydawnictwa

Tytuł: Żółwie aż do końca
Tytuł oryginału: Turtles All the Way Down
Autor: John Green
Seria/cykl: -
Data premiery: 22.11.2017
Wydawnictwo: Bukowy Las

Liczba stron: 312

Szesnastoletniej Azie do głowy by nie przyszło, że będzie prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia miliardera Russella Picketta. Jest jednak sto tysięcy dolarów nagrody do zgarnięcia, no i jej Najlepsza i Najbardziej Nieustraszona Przyjaciółka Daisy bardzo chce rozwiązać tę zagadkę!
Dziewczyny wspólnie próbują dotrzeć do Davisa, syna miliardera, którego Aza poznała kiedyś na letnim obozie. Na pozór niewiele ich dzieli, ale tak naprawdę jest to przepaść.
Aza się stara. Stara się być dobrą córką, dobrą przyjaciółką, dobrą uczennicą, a nawet detektywem, jednocześnie zmagając się z obezwładniającymi lękami i dręczącymi myślami, których spirala coraz bardziej się zacieśnia.

żródło: strona wydawnictwa
Tytuł: Większość bezwzględna
Tytuł oryginału: - 
Autor: Remigiusz Mróz
Seria/cykl: -
Data premiery: 08.11.2017
Wydawnictwo: Filia

Liczba stron: 496

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre.
Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy…
Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”.


źródło: strona wydawnictwa
Zainteresowało Was coś ? A może czekacie w listopadzie na inne książki? Dajcie znać w komentarzach! 

30 komentarzy:

 1. Wypadałoby wreszcie zapoznać się z twórczością Tarryn Fisher, bo nie czytałam jeszcze żadnej jej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się, mam tak samo :) Ale kusi mnie, żeby w końcu przeczytać coś jej autorstwa :)
   Buziaki! ;*

   Usuń
 2. Hmm... Nic z tego mnie nie kusi. Ale ostatnio i tak mi się miejsce na półkach skończyło, więc dobrze by było starsze książki przeczytać i coś wyselekcjonować do biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na inne tytuły - szczególnie na "Dawcę przysięgi" Sandersona oraz "Siłę, która ich przyciąga" Cherry :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tych książkach nie słyszałam :D Muszę zerknąć ^^
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Hmm jakoś te tytuły nie dla mnie, ale niektóre wiem komu polecić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię twórczość Greena, więc z chęcią przeczytałabym "Żółwie aż do końca" :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam tylko "Papierowe miasta" jak na razie :D

   Usuń
 6. Książka Remigiusza Mroza może okazać się całkiem ciekawa :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię twórczość Tarryn Fisher! " Margo" bardzo mi się podobało.. teraz przyszła kolej na zapoznanie się z "Ciemna strona"

  Buziaki :*
  lajla-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero zamierzam się wziąć za twórczość tej autorki :D
   Buziaki! :*

   Usuń
 8. Interesuje mnie „Ciemna strona”, bo wszyscy tę książkę i autorkę wychwalają. Na dodatek chętnie sięgnę po nową książkę Greena, bardzo lubię tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam więc na Twoje recenzje tych książek :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Intryguje mnie "Ciemna strona", choć nie czytałam jeszcze poprzednich książek Fisher. Obowiązkowo nowy Green, chętnie przejrzałabym też ilustrowane zwierzęta z uniwersum Pottera ;)

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilustrowane zwierzęta zapowiadają się cudnie :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Czas rzeczywiście leci zbyt szybko... Z Twojej listy mam ogromną ochotę na książkę J.K. Rowling. Uwielbiam takie ilustrowane wydania. Szczególnie te dotyczące Harrego Pottera od Media Rodzina.
  Zaciekawiła mnie także książka "Ciemna strona". Będę starała się ją zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Ciemna strona" ma tak piękną okładkę i w sumie całkiem intrygująco się zapowiada - aż ma się ochotę czytać (więc kto wie, może się skuszę *.*).
  A nowa książka Green'a już zamówiona - teraz tylko czekam na przesyłkę ^^

  Pozdrawiam,
  Zetka

  writtenbyzetka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero kupię ją, jak będzie w księgarniach ^^
   Buziaki! ;*

   Usuń
 12. Jestem ciekawa tylko i wyłącznie "Fantastyczne zwierzęta" oraz książki Pani Fisher ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jest Twojej opinii na temat tych dwóch książek ^^
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. "Ciemną Stronę" miałam już okazję czytać i jest świetna! Ale na nic więcej nie czekam w tym miesiącu.

  Pozdrawiam :)
  roksa_reads

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dopisuję ją więc do listy książek do zakupienia :D
   Buziaki! ;*

   Usuń
 14. Nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości Remigiusza Mroza, więc może niedługo sięgnę po którąś z jego pozycji! Natomiast najbardziej chyba mnie interesuję "Ciemna strona" ♥
  Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie musisz przeczytać coś spod pióra Mroza, najlepiej weź się za serię z Chyłką <3
   Pozdrawiam! :*

   Usuń