wtorek, 31 maja 2016

Podsumowanie miesiąca: Maj + book haul


Dzisiaj jest ostatni dzień cudownego miesiąca, jakim jest maj. Pogoda była przepiękna i jest mi smutno, że większość maja spędziłam z nosem w książkach. Nauczyciele za wszelką cenę starali się nie pozwolić nam zapomnieć o nauce i chcieli, abyśmy zdążyli napisać wszystkie sprawdziany przed zakończeniem roku szkolnego. Co prawda kończę III klasę w czerwcu, ale do szkoły już nie wracam bo rozpoczęłam praktykę zawodową w pensjonacie w rodzinnej miejscowości. 

Maj rozpoczęłam książką "Pat ze Srebrnego Gaju". Moja ukochana pisarka Lucy Maud Montgomery kolejny raz udowodniała, że potrafi rozkochać czytelnika w swoich książkach bez względu na wiek. To lektura, którą powinien przeczytać każdy miłośnik "Ani z Zielonego Wzgórza", a także Ci, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z książkami kanadyjskiej pisarki.

Następną książką, jaką przeczytałam była "Czarna bezgwiezdna noc". Budzi ona silne emocje i długo nie mogłam się po niej pozbierać. Czy straszy ? Mnie przestraszyła, ale to, czy innych przestraszy zależy od wrażliwości. Ta pozycja jest pierwszym zbiorem opowiadań z jakim się spotkałam i myślę, że na pewno sięgnę po inne książki tego typu. Naprawdę, z książki na książkę co raz bardziej uwielbiam twórczość Stephena Kinga.

Book haul:
  • "Harry Potter i Komnata Tajemnic" J.K. Rowling
  • "Rilla ze Złotego Brzegu" Lucy Maud Montgomery
  • "Ugly Love" Colleen Hoover (wygrana w konkursie)

W tym miesiącu 13 maja wypadał w piątek. Dla niektórych jest to pechowy dzień, ale dla mnie jest to jak najbardziej dzień szczęśliwy. Udało mi się wygrać w konkursie organizowanym przez Lubimy Czytać i Wydawnictwo Otwarte. Nawet sobie nie wyobrażacie mojej radości, gdy otrzymałam wiadomość o wygranej. Skakałam po pokoju i cieszyłam się, że otrzymam "Ugly love" Colleen Hoover wraz z jej autografem. Książka dotarła wczoraj i mam nadzieję, że niebawem zacznę ją czytać.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć u mnie książek, których przeczytanie jest obowiązkowe do zdania matury. Lekturą z jaką się zmierzyłam był "Pan Tadeusz" i niestety, chyba nigdy nie polubię twórczości Adama Mickiewicza. Bardzo dużo czasu poświęciłam na czytanie tej książki, a przez to brakło mi czasu na inne godne uwagi tytuły. 

Ostatnią książką, którą skończyłam czytać wczoraj, był "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Uwielbiam ten magiczny świat stworzony przez J.K. Rowling. Gdy czytam o przygodach Harrego, przenoszę się w inny świat i bardzo ciężko jest mi wrócić do rzeczywistości. Pamiętam, że od zawsze moim marzeniem była nauka w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. No ale kto o tym nie marzył ? 

Książki zrecenzowane w tym miesiącu:


Niestety maj nie był dobrym miesiącem, jeżeli chodzi o prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że wybaczycie mi moją dość długą nieobecność. Może uda mi się nadrobić zaległości w postach w czerwcu. Będę miała wtedy spokój od nauki, z czego się ogromnie cieszę.

Podzielcie się ze mną swoimi zdobyczami majowymi i osiągnięciami czytelniczymi w komentarzach  !

Pozdrawiam Was kochani,
Cynthia Ann

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz