piątek, 15 lipca 2016

Liebster Blog Award

   
 Hej!
   
    Doszłam do wniosku, że we wakacje mogę dodawać na bloga posty typu TAGi, LBA itp. Niestety, w roku szkolnym na pewno nie będę mieć na to czasu. Myślę również, że dzięki takiemu postowi poznacie mnie bardziej. Do Liebster Blog Award nominowała mnie Ola z Książkowej Krainy, za co jej bardzo dziękuję. Nie przedłużając zaczynamy!


1.     Jaki jest twój ulubiony gatunek książkowy?
Ciężko jest mi podać tylko jeden gatunek literacki, który mnie fascynuje, więc wybiorę dwa gatunki. Są to kryminał i horror.

2.   Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Zdecydowanie jest to lato. Są wtedy wakacje i mnóstwo czasu wolnego. Spędzam go m.in. na pieszych wędrówkach po górach. Oto zdjęcie z ostatniego weekendu, zrobione w Dolinie 5 Stawów Polskich. 


3.   Gdzie najlepiej Ci się czyta?
Najbardziej lubię czytać na świeżym powietrzu. Niestety, ostatnio na moim osiedlu remontują drogę (bo jak wiadomo, wakacje są najlepszym czasem dla wszelkich remontów dróg), przez co niechętnie czytam na polu. Wpadłam więc na pomysł, że mogłabym wziąć jakąś książkę w góry i tak też zrobiłam.


4.   Jaki jest Twój ulubiony autor?
Nie potrafię wybrać jednego autora, więc wybiorę paru. Są to Stephen King, J.K. Rowling, Lucy Maud Montgomery oraz Agata Christie

5.   Co lubisz robić,oprócz czytania?
Mam wiele pasji. Zacznę może od tego, że od małego szkraba jestem związana z góralszczyzną. Chodziłam do zespołów góralskich, a w nich uczyłam się śpiewać, tańczyć oraz grać na skrzypcach. Oprócz tego gram również na akordeonie, flecie, basach podhalańskich oraz keyboardzie. Mam zasadę, że skoro w domu jest jakiś instrument, to trzeba umieć na nim grać :) Kocham rysować, najbardziej postacie z bajek Disney'a. Uwielbiam piec ciasta i ciasteczka, a jeszcze bardziej lubię je jeść. Pasjonuję się również wędrówkami po górach (w końcu jestem góralką, więc nie wypadałoby, gdybym nie lubiła gór). Na zakończenie odpowiedzi na to pytanie dodam, że bardzo lubię muzykę lat 80, szczególnie muzykę Cyndi Lauper .


6.   Jaki jest lub był twój ulubiony przedmiot w szkole i dlaczego ten?
W szkole podstawowej i gimnazjum moim ulubionym przedmiotem była plastyka, natomiast w technikum jest to język polski i religia.

7.   Jaka jest twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
Od zawsze byłam wielką fanką bajek Disney'a, ale moją ulubioną jest "Król lew".

8.     Która książka dała ci dużo do myślenia i zmieniła twój pogląd na świat?
"Ania z Zielonego Wzgórza"- ta książka nauczyła mnie, że nie warto się poddawać i należy wierzyć w marzenia, które kiedyś się spełnią. Pokazała mi również, że w życiu najcenniejszymi chwilami są te, które spędzimy z rodziną i przyjaciółmi.

9.   Czym kierujesz się przy wyborze książki?
Najczęściej wchodzę na portal lubimyczytac.pl, a oprócz tego czytam recenzje na blogach.

10. Jesteś w stanie czytać parę książek na raz,czy tylko pojedynczo?
Wolę czytać książki pojedynczo, ponieważ nie mylą mi się wtedy wątki.

11. Oglądasz jakieś seriale? Jak tak,to jakie?
Dawniej oglądałam np. "M jak miłość", jednak z nadmiaru obowiązków przestałam poświęcać czas temu serialowi.

To już wszystkie odpowiedzi. Nie wiem kogo nominować, więc czujcie się wszyscy nominowani. Możeci odpowiedzieć na te same pytania, będzie mi miło.

Pozdrawiam, 
Cynthia Ann

2 komentarze:

  1. Masz dużo zainteresowań i bardzo dużo umiejętności :) Kreatywna babka ♥ Blog super :) Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
    http://alexamarzycielka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo! :*
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń