piątek, 1 czerwca 2018

Zapowiedzi wydawnicze: Czerwiec

Dziś 1 czerwca i Dzień Dziecka! Myślę, że można zaszaleć i zrobić sobie prezent z tej okazji, bez względu na wiek. Ułatwię Wam wybór książek, ponieważ przygotowałam listę najciekawszych moim zdaniem premier czerwcowych. Wydawnictwa kuszą naprawdę świetnymi tytułami i przypuszczam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli więc nie boicie się tego, że Wasza lista książek do kupienia w tym miesiącu wzrośnie o nowe pozycje, to koniecznie sprawdźcie co pojawi się w księgarniach!

Tytuł: Policjanci. Ulica
Tytuł oryginału: -
Autor: Katarzyna Puzyńska
Seria/cykl: -
Data premiery: 19.06.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 

Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! 
Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie. 
Katarzyna Puzyńska - psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie, w rozmowach z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, wydziału ruchu drogowego i oddziałów prewencji Policji. Postawni mężczyźni w mundurach. Sprawne kobiety. Na pasach broń, pałka, gaz i paralizator. Zapach krwi, błysk lecącej petardy, chłód ostrza noża w ręku domowego kata, huk wystrzału służbowej broni. Przeczytaj! Poznaj prawdę! 

Kupując tę książkę, wspierasz rodziny funkcjonariuszy, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca. W dowód uznania autorka połowę swojego honorarium przekazuje na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.Tytuł: Kirke
Tytuł oryginału: Circe
Autor: Madeline Miller
Seria/cykl: -
Data premiery: 13.06.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416


W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka... Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.

Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.Tytuł: Labirynt ognia
Tytuł oryginału: The Burning Maze
Autor: Rick Riordan
Seria/cykl: Apollo i boskie próby (tom 3)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Galeria Książki
Liczba stron: 440


Wspaniały bóg Apollo strącony przez Zeusa za karę na ziemię jest teraz nieporadnym nastolatkiem Lesterem Papadopoulosem. Aby odzyskać należne miejsce na Olimpie, Lester musi przywrócić do życia pięć Wyroczni, które zamilkły. W dodatku staje do tego niemożliwego wyczynu pozbawiony boskich mocy i związany obowiązkiem posłuszeństwa wobec wprowadzającej go nieustannie w zakłopotanie młodocianej córką Demeter imieniem Meg. Wielkie dzięki, tato.

Z pomocą przyjaciół półbogów Lester zdołał przetrwać dwie próby: pierwszą w Obozie Herosów i drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Słowa, które wypowiedziała, siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter. Podczas gdy Leo leci na Festusie, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt, by odnaleźć trzeciego cesarza – oraz Wyrocznię, która mówi zagadkami – gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. W tej ponurej przepowiedni jest iskra nadziei: "Kopyta przewodnikiem będą w drogi trudach" – bohaterom będzie towarzyszył satyr, a Meg wie, do kogo zwrócić się o pomoc…Tytuł: Moje serce w dwóch światach
Tytuł oryginału: Still me
Autor: Jojo Moyes
Seria/cykl: Lou Clark (tom 3)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 512

Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?
Nowy Jork, miasto drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto, które spełnia marzenia. Lou przyjeżdża tam, by nauczyć się nowych rzeczy. Wie, jak wiele kilometrów dzieli ją od Londynu, w którym mieszka Sam, jej nowy chłopak. Wie, że świeży związek może nie przetrwać próby odległości. Właśnie wtedy poznaje Josha. Jasne staje się, że każda decyzja, którą podejmie w kwestii swojej przyszłości, całkowicie zmieni jej życie.Tytuł: Without Merit
Tytuł oryginału: Without Merit
Autor: Colleen Hoover
Seria/cykl: -
Data premiery: 20.06.2018
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 320


Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy,
a ojciec na górze – z nową żoną i dziećmi z obu małżeństw. Jej siostra bliźniaczka, śliczna Honor, to chodzący ideał, a brat Utah – nieznośny perfekcjonista. Merit czuje, że jest ich zupełnym przeciwieństwem, że wciąż robi coś nie tak, jak powinna, a na dodatek stale przydarza jej się coś złego.
Najbardziej bolesne są dla niej jednak kolejne tajemnice, które coraz bardziej oddalają od siebie członków rodziny. W tym sekret samej Merit: dziewczyna zakochuje się w chłopaku swojej siostry. Sytuacja zaczyna ją przerastać. Rezygnuje ze szkoły, zaszywa się w domu i po cichu „znika z własnego życia”, a w końcu postanawia opuścić dom na zawsze. Jednak jej plan nie wypala i musi zdecydować… czy może dać drugą szansę nie tylko swojej rodzinie, ale również sobie.Tytuł: Stróże
Tytuł oryginału: -
Autor: Jakub Ćwiek
Seria/cykl: -
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 384


Na początku zasady były proste. Każdy człowiek wierzący w Boga dostawał anioła stróża, a gdy się do niego modlił, ten zyskiwał moc, by udzielić mu swego nadprzyrodzonego wsparcia. Potem jednak wszystko się skomplikowało – ludzi zaczęło przybywać błyskawicznie, ale liczba aniołów stróżów pozostawała stała i wkrótce niewystarczająca. W dodatku Wszechmogący na do widzenia zostawił garść bardzo rygorystycznych zasad. Skrzydlaci, żeby przetrwać i dalej wykonywać swoją pracę, musieli się nauczyć kombinować. A od kiedy pojawił się wśród nich Loki, nordycki bóg oszustów i kłamców, anielskie kombinatorstwo weszło na wyższy poziom. Wtedy niezbędne okazało się stworzenie nowej jednostki do spraw kontroli anielskich nadużyć. Jej organem wykonawczym stała się: W.I.N.A. Wydział Interwencyjny Nadzoru Anielskiego.Tytuł: Kropla nadziei
Tytuł oryginału: -
Autor: Katarzyna Michalak
Seria/cykl: Trylogia mazurska (tom 3)
Data premiery: 18.06.2018
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 320


Każdy pragnie być kochany, każdy, bez wyjątku. Miłość jest nam niezbędna do życia jak oddychanie, a kto twierdzi inaczej, ten kłamie – albo jest bez serca.
Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy Siergiej będzie w stanie pogodzić się z odejściem tej, której zaufanie i miłość z tak wielkim trudem odzyskał? Czy Mateusz na nowo odnajdzie sens istnienia? A Nataniel? Czy i dla niego wreszcie wzejdzie słońce?
Nawet po najczarniejszej nocy nastaje dzień, a gdy przyjdzie czas, zbolałe serce jest w stanie uleczyć choćby mała kropla nadziei. Kto lub co odegra taką rolę w losach trzech życiowych rozbitków? Jak skończy się ta porywająca mazurska opowieść?Tytuł: Bez lęku
Tytuł oryginału: Midnight Lily
Autor: Mia Sheridan
Seria/cykl: 
Data premiery: 04.06.2018
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 328


Sport był dla Holdena Scotta całym światem. Odnosił wielkie sukcesy, kibice go podziwiali i nie było kobiety, która by mu się oparła. Stracił wszystko, gdy poddał się destrukcyjnej sile sławy i wpadł w ramiona uzależnienia.
W willi położonej w głębi lasu, do której przywiózł go przyjaciel, z dala od wszystkich próbuje dojść do siebie i przewartościować swoje życie. Okazuje się jednak, że nie jest tam sam. W pobliżu posiadłości dostrzega dziewczynę w białej sukience. Niczym nocna lilia nieznajoma ukazuje się w blasku księżyca i znika. By zbliżyć się do niej, Holden musi najpierw zagłębić się w swoją przeszłość, od której chce uciec, i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest.
Tytuł: Bad boy's girs 3
Tytuł oryginału: Bad boy's play
Autor: Blair Holden
Seria/cykl: Bad boy's girl (tom 3)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Editio Red
Liczba stron: 280


Tessa O’Connell to dziewczyna o wielkiej sile ducha, zdolna przetrwać w każdych warunkach. Teraz ma zamiar skorzystać z szansy, którą daje jej los, nawet jeśli oznacza to przeprowadzkę do Nowego Jorku i rozpoczęcie zupełnie nowej pracy.
A wszystko to bez Cole’a, który przedziera się właśnie przez zasieki prawniczych studiów.
Czy po pięciu spędzonych wspólnie, cudownych latach coś jeszcze jest w stanie zagrozić miłości Tessy i Cole’a? Obydwoje wiedzą, że są sobie przeznaczeni i nie umieją bez siebie żyć, jednak nowe okoliczności oraz dzieląca ich odległość nie pozostają bez wpływu na ich relację.

Tytuł: Wszystkie kwiaty Alice Hart
Tytuł oryginału: The Lost Flowers of Alice Hart
Autor: Holly Ringland
Seria/cykl: -
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 416


Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.
W rodzinnej tragedii dziewięcioletnia Alice Hart traci rodzinę, psa, dom, przestaje mówić. Trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia, o której istnieniu do tej pory nie miała pojęcia, uprawia australijskie kwiaty, przyjmuje pod swój dach kobiety szukające  nowego początku i sama zmaga się z demonami przeszłości.
Dziewczynka uczy się mowy kwiatów, języka, który pomoże jej nazwać to, czego nie umiała dotąd ubrać słowami. Czyta książki, które są jej wielką miłością i powoli dochodzi do siebie. Dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny. Zdradzona, ucieka na czarodziejską pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie i znaleźć  ukojenie. Niestety, zakochuje się w Dylanie, mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby uwolnić się z tego związku, musi zawrócić – poznać rodzinne tajemnice i odzyskać swoją przeszłość.
Tytuł: Morderstwo przy Rue Dumas
Tytuł oryginału: Murder in the Rue Dumas
Autor: M.L. Longworth
Seria/cykl: Verlaque i Bonnet (tom 2)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Smak Słowa
Liczba stron: 328


Kiedy dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie w Aix zostaje znaleziony martwy, sędzia Verlaque nie może wyjść ze zdumienia. Profesor Moutte miał właśnie ogłosić nazwisko zdobywcy prestiżowego stypendium, a także mianować swojego następcę, który zamieszka w budzącym powszechne pożądanie apartamencie w siedemnastowiecznej rezydencji. Na długiej liście podejrzanych znaleźli się potencjalni beneficjenci stypendium i inne osoby bliskie profesorowi, jednak Verlaque wątpi, że ktokolwiek spośród gorliwych studentów lub ich zdesperowanych nauczycieli jest zdolny do morderstwa. Musi więc kopać głębiej. Z pomocą Marine oraz jej dzielnej matki Verlaque odkrywa świat, który jest bardziej skomplikowany niż polityka uniwersytetu.Tytuł: Mała baletnica
Tytuł oryginału: -
Autor: Wiktor Mrok
Seria/cykl: 
Data premiery: 07.06.2018
Wydawnictwo: Initium
Liczba stron: 672


Wstrząsająca − oparta na faktach − opowieść o międzynarodowym skandalu pedofilskim.
Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry i spraw związanych z nadużyciami w stosunku do dzieci. Głośny skandal obejmujący międzynarodowe powiązania biznesowe, wielką politykę, a także emerytowanych agentów KGB.
Akcja "Małej baletnicy" toczy się dwutorowo. Z jednej strony autor przedstawia pracę grupy śledczej, z drugiej – środowisko ludzi zamieszanych w pornograficzny biznes. Mrok w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje mechanizmy, które doprowadziły do tego, że kilka osób, począwszy od 1997 roku, wyprodukowało na masową skalę dziecięcą pornografię z udziałem ponad półtora tysiąca dziewczynek w wieku od pięciu do szesnastu lat. Do 2004 roku, kiedy przerwano proceder, przestępcy wprowadzili do internetowej sprzedaży terabajty materiałów.
W ręce czytelnika trafia szczegółowy zapis śledztwa prowadzonego dzień po dniu przez specjalną ekipę moskiewskiej policji. Czytelnik pozna cały mechanizm rozkręcania tego biznesu, a także szczegóły jego zakończenia. Zakończenia, które pomimo trudnego i długiego procesu sądowego nikogo nie usatysfakcjonowało. Ta opowieść, która niestety nie jest fikcją, sprawi, że na wiele spraw już nigdy nie spojrzysz tak samo.
Tytuł: Duchy Rebelii
Tytuł oryginału: Hero at the Fall
Autor: Alwyn Hamilton
Seria/cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 3)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 


Piasek pustyni wypełnia jej duszę!
Trzecia część bestsellerowej serii pozbawi cię tchu i będzie trzymać w napięciu, dopóki nie opadnie kurz po ostatecznej bitwie!
Kiedy Amani Al-Hiza uciekała z zabitego deskami miasteczka, nie sądziła, że dołączy do rewolucjonistów, a co dopiero, że stanie na czele rebelii. Ale nie ma innego wyjścia, gdy żądny krwi Sułtan Miraji więzi Księcia Buntownika w mitycznym mieście Eremot.
Amani uzbrojona jedynie w rewolwer, zimną krew i potężną moc Półdżina musi przeprowadzić grupę rebeliantów przez bezlitosną pustynię. Jednak ma wrażenie, że jedyne, co jej się naprawdę udaje, to prowadzenie ich na pewną śmierć.
Tytuł: Mroczny Duet
Tytuł oryginału: Our Dark Duet
Autor: Victoria Schwab
Seria/cykl: Świat Verity (tom 2)
Data premiery: 20.06.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 


Kate Harker nie boi się ciemności. Poluje na potwory i robi to dobrze. August Flynn nigdy nie będzie człowiekiem, bez względu na to, jak bardzo kiedyś tego pragnął. Ma swoją rolę do odegrania i odegra ją za wszelką cenę. Minęło prawie sześć miesięcy odkąd ich ścieżki skrzyżowały się, a w tym czasie wojna między ludźmi i potworami rozgorzała na dobre. W Prawdziwości August przyjął rolę przywódcy, którym nigdy nie chciał być. W Dobrobycie Kate, w zupełniej zgodzie ze swoją naturą, stała się bezwzględną łowczynią. Tymczasem z mroku wyłania się nowy rodzaj potwora, który karmi się chaosem i wyciąga na powierzchnię najgłębiej skrywane lęki swoich ofiar. ​
Tytuł: Inwazja
Tytuł oryginału: The Invasion
Autor: Peadar O Guilin
Seria/cykl: The call (tom 2)
Data premiery: 06.06.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 379


Nadchodzi prawdziwa Inwazja! Ważą się losy Nessy i całej Irlandii. Nikt nie przypuszczał, że po Wezwaniu przyjdzie im się zmierzyć z o wiele poważniejszym zagrożeniem. Zegar się zatrzymał, by wygrać z Sídhe nie wystarczą już 24 godziny…

Po przeżyciu wielu niebezpieczeństw, Nessa i Anto mogą w końcu zacząć marzyć o wspólnym, szczęśliwym życiu. Spokój nie trwa jednak długo. Przerażający atak na ich szkołę daje początek polowaniu na zdrajców, którzy przeżyli Wezwanie. Wina Nessy jest oczywista, nikt nie wątpi, że spiskowała z wrogiem. Za karę dziewczyna zostaje odesłana do koszmarnej Szaroziemi. Ma tam spędzić resztę swojego życia w otoczeniu Sídhe, którzy zaplanowali już dla niej coś specjalnego.
Tytuł: I góry odpowiedziały echem
Tytuł oryginału: And the mountains echoed
Autor: Khaled Hosseini
Seria/cykl: -
Data premiery: 15.06.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 448


Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu.

Tytuł: Afera
Tytuł oryginału: The Scandal
Autor: John Grisham
Seria/cykl: Theodore Boone (tom 6)
Data premiery: 20.06.2018
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 224Przed Theo Boone’em koszmarny tydzień. Jeśli chce zostać prawnikiem, musi dać z siebie wszystko podczas wielogodzinnych egzaminów. Ich wyniki będą porównywane w kilku sąsiednich szkołach i najlepsi uczniowie dostaną się do najlepszych licealnych klas. Wkrótce anonimowy donos sugeruje, że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Przez to marzenia Theo zawisły na włosku. Młody prawnik musi przyjrzeć się tej aferze. A także spróbować ocalić przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony kogoś bliskiego.Tytuł: Outsider
Tytuł oryginału: Outsider
Autor: Stephen King
Seria/cykl: -
Data premiery: 05.06.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 640

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.
W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.Na co czekacie w tym miesiącu? Ja przyznam szczerze w tym miesiącu nie wypatrzyłam żadnego tytułu, który bardzo chciałabym mieć. Widzę jednak, że Czwarta Strona wydaje naprawdę fajne książki w czerwcu i zazdroszczę osobom, które czytają te serie. Ja mam je dopiero w planach 😃 A! Może skuszę się na książkę pani Puzyńskiej, ale najpierw poczekam na recenzje.

40 komentarzy:

 1. Jest tu wiele tytułów, które mnie interesują: na pewno przeczytam Kirke i trzeci tom Bad Boy's Girl, ciekawią mnie też Without Merit i Wszystkie kwiaty Alice. Mroczny duet odkładam na nieokreśloną przyszłość, bo wciąż nie przeczytałam Okrutnej pieśni :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kirke" i "Wszystkie kwiaty..." mają prześliczne okładki! <3 Jestem pewna, że sroki okładkowe będą zachwycone :D
   Widzę, że będziesz miała co czytać w czerwcu. Super! Czekam na recenzje :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. jest dużo tytułów po które na pewno nie sięgnę. Nie podobają mi się, lecz Bad Boy's and Girls bym przeczytała ale od początku :)
  Pozdrawiam, Weronika ♥
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bym przeczytała "Bad boy's girl" od początku, ale to kiedyś :D Teraz mam co czytać :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Kilka z zaprezentowanych przez Ciebie tytułów mam na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Na czerwiec wypatrzyłam sobie "Przeklętych świętych" Maggie Stiefvater, "Kirke" oraz może jeszcze tego "Outsidera", bo nie przepadam za Kingiem, ale ta książka wydaje mi się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka mignęła mi na jakiejś stronie, ale nie zainteresowała na tyle, żeby się tu znalazła :D
   Ja nowego Kinga się obawiam. Jego stare książki są wspaniałe, ale z nowych przeczytałam np. "Przebudzenie" i o mały włos przez tę książkę (będącą moim pierwszym spotkaniem z twórczością Stefana) nie tknęłabym żadnej innej króla horroru. :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ja od Kinga czytałam parę starszych książek i one właśnie do mnie nie przemówiły, więc może powinnam spróbować z tymi nowymi. ;)

   Usuń
  3. Może! Spróbuj z tą najnowszą :D Jak na razie trafiam na same pozytywne opinie ;)

   Usuń
 5. Na Stephena Kinga czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli że można się spodziewać na Twoim blogu recenzji :D Świetnie!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ja wahałam się nad tą książką, ale ostatecznie do recenzji wybrałam "I góry odpowiedziały echem" od wydawnictwa :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Najbardziej czekam na "Kirke" i "Mroczny duet" - jestem ogromnie ciekawa, czy te powieści będą tak udane, jak się zapowiadają ;)

  Read With Passion

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa! Bo jak na razie zapowiadają się bardzo dobrze :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Moim must read jest jedyneczka! :D kilka innych książek też zapowiada się ciekaiwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim razie czekam na recenzję u Ciebie i wtedy dowiem się, czy warto tę książkę kupić :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. "Kirke" to książka, w którą na pewno się zaopatrzę. Prawdopodobnie sięgnę również po "Without Merit".
  Pozdrawiam, Ola
  http://bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam jak wydano "Kirke" - twarda oprawa z obwolutą *.* Coś wspaniałego! Ciekawe, czy wnętrze będzie równie świetne :D
   "Without Merit" również mnie ciekawi :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Coraz więcej angielskich tytułów... Nie ogarniam tego, tytuł oryginału to Bad boy's play, a polski to Bad boy's girl? ;) Pomyliło im się z nazwą cyklu? A jeśli chodzi o Schwab i jej Mroczny duet: pierwszy tom był tak słaby, że drugi na pewno sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja parę razy sprawdzałam, czy się nie pomyliłam lub czy mnie oczy nie mylą hahah :D Myślę, że skoro jesteśmy w Polsce, to wydawnictwa powinny tłumaczyć tytuły... Wiadomo, nie wszystkie można, ale założę się że większość da się.
   Książek Schwab nie czytałam i jakoś straciłam ochotę by się z nimi zapoznać :D A skoro piszesz, że pierwszy tom był słaby, to na pewno nie przeczytam :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Mnie tam interesuje Hoover i Sheridan. XD
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hoover chyba wszystkich interesuje ^^ Podobno jej najnowsze książki są całkiem inne niż te stare :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Jestem bardzo ciekawa, na jakim poziomie będzie najnowsza książka Kinga, kusi "Mała baletnica" i "Stróże" Ćwieka.

  Paulina z Oko na kulturę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka Kinga podobno rewelacyjna! Aż zapragnęłam ją kupić i przeczytać :D "Małą baletnicę" mam w planach, natomiast "Stróże" mnie nie zainteresowały na tyle, by po nie sięgnąć :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Hoover oraz " Wszystkie kwiaty Alice Hart" to moje priorytety :)
  "I góry odpowiedziały echem" to świetna książka i aż żałuję, że mam "Chłopca z latawcem" w starym wydaniu bo z chęcią zaopatrzyłabym sie w to nowe *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te nowe okładki są rzeczywiście cudowne *.* Mam teraz na półce "I góry odpowiedziały echem" i "Tysiąc wspaniałych słońc" i grzbiety prezentują się cudownie! Pewnie kupię też "Chłopca z latawcem" ;) Też kup! Starą wersję sprzedaj, a za te pieniążki kup nowe wydanie ;*
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. "Duchy rebelii", "Mroczny duet", "Inwazja" to coś na co czekam. Nowa książka Kinga wyświetla mi się ostatnio bardzo często przez co też trochę mnie zaciekawiła. Natomiast "Kropla nadziei" pobudziła moją babcię i ciocię.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. King też mi się ostatnio często wyświetla :D To chyba jakiś znak dla nas, że powinnyśmy tę książkę przeczytać :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Najbardziej czekam na Colleen <3

  Pozdrawiam Grovebooks :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widzę po komentarzach, to nie Ty jedna :D Kiedyś też się skuszę :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Ale się uparli na tego 6 czerwca ;P Sporo książek z Twojej listy mnie ciekawi. Najbardziej "Without Merit" i "Bez lęku", ale czekam również na trzy kontynuację: "The call. Inwazja", "Duchy rebelii" oraz "Mroczny duet". No i zastanawiam się nad Kingiem. Aczkolwiek jeśli chodzi o jego współczesną twórczość, to mam mały uraz, bo "Joyland" totalnie mi nie podeszło. Za to jego"stare" działa są cudowne! Aczkolwiek podoba mi się opis "Outsidera", więc nie mówię 'nie'.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze w jakimś miesiącu jest dzień pełen premier hahah :D A ja wtedy zastanawiam się dlaczego przynajmniej 10 wydawnictw wybrało tę samą datę :o
   Ojej, sporo książek Cię interesuje! Żeby tak pieniążki były na drzewach, to bym się cieszyła! Moglibyśmy kupować i kupować upragnione książki *.*
   Mi natomiast "Joyland" bardzo się podobało! Ale zgodzę się, że jego stare książki są cudowne <3 "Lśnienie", "Zielona mila" i "Czarna bezgwiezdna noc" to moje absolutne hity i każdemu polecam te książki <3
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Najbardziej czekam na Duchy Rebelii i Mroczny duet! :D "Bez lęku" już czytałam, a "Without merit" zaczynam :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki Alwyn są tak pięknie wydawane, że poczułam chęć by je kupić dla samych okładek :D Na szczęście słyszałam, że treść dorównuje okładce :) Z pewnością sprawdzę Twoje recenzje :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 18. kilka pozycji muszę mieć <3 i to koniecznie

  OdpowiedzUsuń
 19. Widzę tu same dobroci! Na pewno sięgnę po Without Merit, Wszystkie kwiaty Alice Hart, Duchy Rebelii, Aferę i Mroczny duet :)

  OdpowiedzUsuń