sobota, 12 listopada 2016

English Matters nr 61

Cześć!

Z tytułu posta możecie wywnioskować, co będzie tematem dzisiejszej recenzji. Niedawno do drzwi mojego domu zapukał listonosz, z kopertą A4. Od razu wiedziałam co jest w środku. Oczywiście domownicy zawsze są ciekawi, co do kogo przyszło i w ciągu chwili zostałam pozbawiona koperty. Siostra czym prędzej otworzyła ją i wyciągnęła zawartość. Jako że język angielski nie jest jej mocną stroną (preferuje język niemiecki), to gazetę szybko mi oddała. Zaciekawiona zaczęłam czytać ją w swoim pokoju, a tym co wyczytałam i co czuję, właśnie się z Wami podzielę.


Piąta strona jest poświęcona temu, w jaki sposób ma przebiegać nasza nauka. Artykuły są w języku angielskim, ale znajdują się przy nich przetłumaczone słówka i zwroty, które zostały wyróżnione w tekście. Dzięki temu nie musimy niczego szukać w słowniku. Do trudniejszych słów została dołączona transkrypcja fonetyczna.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, jak poprawnie powinny być wymawiane zdania w języku angielskim, to przydatną pomocą okażą się nagrania, które możemy pobrać ze strony internetowej magazynu za pomocą kodów w magazynie. Również ze strony internetowej pobierzemy inne dodatki, takie jak karta pracy nauczyciela, dodatki tematyczne oraz listę słówek. 


Co znajdziemy w tym numerze?


This & That

People & Lifestyle• Tom Hiddleston – a ScreenChameleon• A Family Saga that Still Goes On
– The Bronte¨s• JoJo Moyes – Back to Where SheAlways Belonged
 • Feel the Width?

Conversation Matters
• Shopping Spree

Culture
 • Feel the Width?Language
• Grammar – Life-saving Tricks
• How Not to Confuse ‘Needn’t Have
Done’ with ‘Didn’t Need to...’
Travel
• Oxford and Cambridge – a Tale of Two Cities
• Highway to Heaven
 
Leisure
• Magic Mix
• Ain’t Nobody (Teaches Better)
• Do You Remember?
Świetne jest to, że dzięki English Matters możemy pogłębić naszą wiedzę nie tylko z zakresu języka angielskiego, ale także np. historii i geografii. Postanowiłam, że będę brała te magazyny do szkoły, ponieważ są cienkie i lekkie. Zawsze znajdzie się chwila na pod szlifowanie umiejętności językowych.

Tym razem wydawnictwo wzięło pod uwagę rozpoczęty rok szkolny. W magazynie znajdziemy artykuł, który jest poświęcony gramatyce. Myślałam, że skoro nie lubię gramatyki, to ten artykuł ominę, ale tak nie było. Ciekawa oprawa graficzna sprawiła, że chętnie zagłębiłam się w lekturę i z całego magazynu to właśnie ten o gramatyce stał się moim ulubionym.

Ten numer spodoba się wielu osobom. Zarówno miłośnikom książek, języka angielskiego, Wielkiej Brytanii jak i fanom muzyki. Są artykuły np. poświęcone takim osobom jak: JoJo Moyes, Tom Hiddleston i Catherine Reef. Nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele, ponieważ zepsułabym Wam w ten sposób radość z odkrywania nowych informacji zawartych w English Matters. Mogę jedynie bardzo zachęcić Was, do przeczytania tego magazynu. Ja już wiele się z niego nauczyłam, i czuję satysfakcję , gdy widzę, że w szkole coraz więcej rozumiem z czytanych tekstów po angielsku.

Więcej o magazynie tutaj

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media

12 komentarzy:

 1. Magazyn wydaje się bardzo ciekawy, szczególnie że angielski to ważny język, a moje umiejętności językowe koniecznie trzeba podszlifować. Chętnie po niego sięgnę.
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ten numer u siebie, niedługo się za niego biorę. Raczej mi się spodoba. ;-) Pozdrawiam!
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten magazyn to naprawdę świetny pomysł, aby nauka języka była jeszcze większą przyjemnością :) Bardzo lubię English Matters, ale chyba jeszcze ciekawsze artykuły ma Business English Magazine, chociaż to też zależy co kogo interesuje. Ja z chęcią czytam ten magazyn ze względu na najnowsze tematy polityczne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałam się nad Business Magazine, ale boję się, że jednak by mnie nie zainteresował. Dlatego zdecydowałam się na English Matters ;) Ale fajnie, że Tobie się spodobał :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ja w ogóle nie czytam gazet a co dopiero tych angielskich. :D Magazyn niestety mnie nie interesuje. :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie oprócz tych magazynów, to też nie czytam gazet :D

   Usuń
 5. Ciągle czytam o tych gazetach, a niestety nie mam okazji się do nich przekonać. Nigdy ich nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak znajdziesz okazję, aby się z nimi zapoznać, to bierz i czytaj. Świetna sprawa takie magazyny ;)

   Usuń
 6. Dotychczas nie sięgałam po English Matters, ale niedawno to zmieniłam i zupełnie nie żałuję! Szlifuję język, a i przy okazji dowiaduję się ciekawych rzeczy :)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ola aka Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak samo jak ja! :D Fajnie, że te czasopisma Ci się spodobały :)
   Pozdrawiam!

   Usuń